Topošo un jauno māmiņu must-have produkti

2017, Februāris

Katras mammas grūtniecības un pēcdzemdību perioda pieredze ir atšķirīga. Ieteiktie produkti ļoti labi derēja manām vajadzībām (nogurums un jutīgas krūtis grūtniecības periodā; totāls laika trūkums pēcdzemdību periodā). Visus produktus esmu izmēģinājusi uz savas ādas. Šādus produktu komplektus noteikti ieteiktu visām mammām līdzīgā situācijā un gatavotu saviem nākamajiem grūtniecības un pēcdzemdību periodiem.

Topošajām mammām:

img_0803

Neal’s Yard Remedies Mother’s Balm (attēlā nav redzams) (£20.00/120g) – šo produktu sāku lietot jau pirmā trimestra vidū pirms vēl bija parādījies puncis. Lietoju uz vēdera, sānos uz augšstilbiem un uz muguras lejasdaļas. Jaunas strijas grūtniecības laikā man neparādijās, šo produktu noteikti lietotu  atkārtoti. Produkta tekstūra ir līdzīga kokosriekstu eļļai – sākumā tas ir ciets, bet saskaroties ar ādu tas izkūst. Produkts ir ļoti eļļains un noteikti jāuzmanās, lai nesasmērētu drēbes, ko vilksiet pēc produkta lietošanas. Lietojot reizi dienā grūtniecības periodā izlietoju divus iepakojumus.

Mama Mio Pregnancy Boob Tube (£29.50/100ml) – krūtis man bija ļoti jutīgas jau no pašām pirmajām grūtniecības nedēļām. Šis krēms tiešām ļoti palīdzēja. Tam ir maiga un viegla tekstūra, tas ātri absorbējas ādā to mīkstinot un barojot. Krēmam ir saldeni svaigs ziedu aromāts, taču uzklājot uz ādas tas nesaglabājas ilgi un netraucēs jutīgajiem grūtnieču deguniem. Tā sastāvā ir kāpostu ekstrakts, kas jau kopš seniem laikiem tiek lietots krūšu jutīguma mazināšanai. Grūtniecības laikā lietojot reizi dienā izlietoju divus iepakojumus

Liz Earle Eyebright Soothing Eye Lotion (£13.25/150ml) – arī nogurums man sāka parādīties jau no paša grūtniecības sākuma. Reti, kad gulēt gāju pēc 21:00, līdz tam parasti jau biju iemigusi dziļā miegā. Šo produktu biju lietojusi arī pirms grūtniecības perioda, bet tieši grūtniecības laikā to spēju vislabāk novērtēt. Ļoti labs veids pamošanos agri no rīta padarīt patīkamāku. Samērcēju vates plāksnītes produktā un uzlieku uz acīm uz piecām minūtēm. Produkts ir atvēsinošs un mitrinošs, palīdz ja ir uztūkums zem acīm. Pēc produkta lietošanas ir daudz svaigāka sajūta, tas neietekmē ne sejas kopšnas ne make-up līdzekļus kurus klāju tam pāri. Grūtniecības laikā izlietoju vienu iepakojumu lietojot dažas reizes nedēļā, bet ja lietosiet katru dienu, vajadzēs vismaz divus iepakojumus.

5-Free nagu lakas – ja ir vēlēšanās un ja tam pietiek enerģijas grūtniecības laikā var droši turpināt lakot nagus, taču nagu lakām būtu jābūt vismaz 5-Free (to sastāvā nav formaldehyde, dibutyl phthalate, toluene, camphor un formaldehyde resin). Protams vēl labāk ja izvēlēsieties 7-Free vai 9-Free lakas, kuru sastāvā ir vēl mazāk toksisko un mazulim kaitīgo vielu. Ieteiktu sākt ar savu nagu laku krājumu izrevidēšanu, visdrīzāk kāda 5-Free nagu laka jūsu īpašumā jau ir. Ja tomēr izskatās, ka lakas būs jāpiepērk klāt iteiktu izvēlēties klasiskus toņus (ja pirksiet pilnos iepakojumus), kas noderēs arī pēc grūtniecības. Labs variants ir arī mini iepakojumi, tad var ar toņiem arī nedaudz paeksperimentēt.

Jaunajām māmiņām:

img_0823

 

Lūpu balzams – vecmātes bieži iesaka lūpu balzamu ņemt līdzi uz dzemdībām, taču tas noderēs arī pēcdzemdību periodā, jo lūpas vienmēr ir sausas. Ir ļoti daudz dažādu labu lūpu balzamu gan dažādos iepakojumus, gan ar dažādām tekstūrām un dažādās cenu kategorijās. Katrs var izvēlēties sev piemērotāko. Man patīk standarta iepakojumi. Tos ir vienkārši uzklāt un nav jāķēpājas ar pirkstiem. Tie parasti ir maza izmēra un viegli paņemami līdzi apģērba un somu kabatās.

Antibakteriālais gēls – mazos iepakojumus glabāju somās un ratos, tie ir ļoti noderīgi atrodoties ārpus mājas, kad ne vienmēr ir iespējams rokas nomazgāt. Šis ir labs un ērts variants kā pasargāt mazuli un sevi no baciļiem pēcdzemdību periodā, kad imunitāte ir īpaši novājināta.

Roku krēms – šis loģiski seko iepriekšējam produktam. Roku biežās mazgāšanas un biežās antibakteriālā gēla lietošanas dēļ, roku āda ļoti ātri paliek sausa. Roku krēmu lietoju varākas reizes dienā arī pirms grūtniecības, bet tagad ikdienu bez tā vairs nevaru iedomāties. Šķiet ka katru otro nedēļu ķeros pie jauna iepakojuma. Roku krēmi tāpat kā lūpu balzāmi ir dažādi dažādām vajadzībām. Caudalie roku krēms (£12.00/75ml) ir mans mīļākais – tas ļoti ātri absorbējas un ļoti labi mitrina roku ādu, pēc lietošanas rokas nav taukainas un tam ir patīkams skābena smarža.

Lansinoh Lanolin Nipple Cream (£10.29/40ml) – ja mazuli barosiet ar krūti tad vismaz sākumā krūšu gali būs jutīgi, sausi un pat sasprēgājuši. Šis produkts tos ļoti labi un ātri sadziedēs. Produkts mazulim ir drošs un tas nav jāmoskalo pirms zīdīšanas. Mēģināju arī citus lanolīna krēma variantus, bet šis ir vislabākais. Tūbiņa ir salīdzinoši maza, bet pietik ilgam laikam jo jālieto tikai uz krūšu galiem. Absolūts must-have produkts!!

Sveicieni visām jaunajām un topošajām māmiņām. Kuri produkti jums visvairāk noderējuši grūtniecības un pēcdzemdību periodos?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s